StatLight i ClientAccessPolicy

Ostatnio bawię się TFSem i automatycznymi buildami. Jednym z kroków w procesie jest odpalenie unit testów pod Silverlighta.
Na stronie pyxis-tech.com można znaleźć świetny poradnik, jak można to zrobić przy użyciu narzędzia o nazwie “StatLight“.

Ponieważ moja aplikacja łączy się z WCF’em, w jednym z kroków build’a robię sobie deploy’a na serwer IIS’a i restartuje application pool. UnitTesty znają lokalizację serwisów, więc wszystko sobie fajnie działa… lokalnie.

Niestety, podczas uruchamiania testów przy pomocy StatLight‘a otrzymywałem dziwne wyjątki, o niemożliwości nawiązania połączenia ze zdeployowanymi serwisami. Na pierwszy rzut oka, wydawało się że brakuje mu ClientAccessPolicy, ale to znajdowało się na serwerze.

Z pomocą przyszedł kolega, który pokazał mi całkiem ciekawy program Process Explorer bedący częścią Sysinternal Suite (które dostarcza takie fajne narzędzie jak np. ZoomIt przydatne na wielu prezentacjach.).
Aplikacja pozwala na sprawdzenie jakie mamy aktualnie uruchomione procesy, a także jakie pliki i dll’ki są przez dane procesy właśnie używane.

Po jego uruchomieniu i wyfiltrowaniu wszystkich żądań o ClientAccessPolicy okazało się, że StatLight istotnie szuka tego pliku, ale co dziwne, nie szuka go jedynie w folderze, w którym zdeployowane są nasze serwisy, ale w folderze głównym – C:\inetpub\wwwroot.

Niestety, nigdzie nie udało mi się doszukać, dlaczego właściwie powinien się tam również znaleźć oraz czy jest to błąd StatLighta, czy mojego błędnego rozumienia “root of domain” w opisie na MSDNie.
W moim rozumieniu, jeżeli aplikacja z serwisami byla zdeployowana do C:\inetpub\wwwroot\MyPage to plik ten powinien się znaleźć właśnie tam, a nie poziom wyżej ).
Ktoś wie ?


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.